Chcesz kupić używane auto? Uważaj na oszustwa!

11 maja, 2015
By

licznik-2.640

Najpopularniejszy przekręt to „cofanie licznika” czyli korekta przebiegu, a także dostosowywanie do tego wnętrza auta, np. poprzez wymianę gałki zmiany biegów lub koła kierownicy na również używane, ale w lepszym stanie.
Uwaga na pseudo naprawy mechaniczne i blacharsko-lakiernicze. Dla uzyskania większego zysku, handlarze podejmują się nieprofesjonalnych napraw tanim kosztem, które na pierwszy rzut oka są niewidoczne, ale podczas eksploatacji auta szybko dają o sobie znać.
No i hit! Tzw. anglik po „przekładce”. Z zasady auto z układem kierowniczym po prawej stronie ma niższą wartość rynkową. Handlarze dokonują więc tzw. przekładki, fałszują dokumenty i ostatecznie oferują sprzedaż auta pochodzącego np. z Niemiec!
Inne przekręty to fałszowanie książek serwisowych, nieprofesjonalna instalacja LPG, „bezwypadkowość” czy przerobione zdjęcia w ofercie internetowej.
Jeśli chcesz cieszyć się sprawnym autem z rynku wtórnego, nie kieruj się emocjami przy jego zakupie i lepiej weź ze sobą kogoś, kto ma o tym pojęcie…